Miežinės kruopos
Aprašymas

Ar miežių kruopos yra Jūsų kasdienis maistas?

Sakote ne? Be reikalo. Į savo racioną miežines kruopas turėtų įtraukti tie, kurie nori atsikratyti svorio, nes jose gausu angliavandenių bei mineralinių medžiagų (magnio, fosforo, kalio, kalcio, vario, nikelio, chromo, jodo, cinko). Miežinės kruopos savo savybėmis mažai kuo skiriasi nuo perlinių, kadangi tiek vienos, tiek kitos gaminamos iš miežių. Tik miežių kruopos gaminamos iš smulkintų miežių. Gamybos proceso metu grūdo branduolys nešlifuojamas. Išvalomos tik organinės ir mineralinės priemaišos. Todėl kruopose išlieka daug mūsų organizmui naudingos ląstelienos.

 

Miežinių kruopų nauda. Kodėl jas verta valgyti kasdien?

Miežinės kruopos gaunamos stambiai sumalus miežius. 100 g. miežinių kruopų yra 320 kcal. Šios kruopos naudingos virškinimui, neleidžia kauptis cholesteroliui.

Košėms ir sriuboms miežinės kruopos vartojamos jau nuo žilos senovės. Ir ne veltui! Juk jos savyje sukaupusios saugo gausias vitaminų A, B, D ir E bei amino rūgščių atsargas. Miežinių kruopų košė - puikus dietinis ar, tiesiog, sveikuoliškas maistas. Išvirusi ji būna nebiri, rišlios konsistencijos, o pridėjus prieskonių ir įvairių pagardų tampa nenuobodžiu ir sveiku patiekalu.

Norint pasigaminti iš tiesų gardžią miežinę košę, rekomenduojama, prieš verdant, kruopas perplauti vandeniu. Tada vandenį nupilti ir užpylus švariu, virti ant silpnos ugnies 25–30 min. Jei prieš virimą kruopas gerai išmirkysite, užteks pavirti vos kelias minutes ir trumpam palikti išbrinkti. Beje, miežių košę galima virti tiek vandenyje, tiek piene.

Pasigaminkite organizmą stiprinančią ir sveikatos bei jėgų suteikiančią miežinių kruopų košę.