Skaldyti žirniai
Aprašymas

Skaldyti žirniai - skanu, maistinga, paprasta

Maistinė žirnių karjera prasidėjo dar prieš penkis tūkstantmečius. Jie maistingi, nelepūs bei lengvai auginami, o džiovintus galima ilgai išsaugoti. Ne vieną kartą kilus badui, šie augalai beveik tiesiogine prasme gelbėdavo žmones nuo mirties. Žirniuose randami baltymai yra labai aukštos kokybės ir gali atstoti net randamus sojoje, ar pieno produktuose. Ko gero, pats didžiausias žirnių trūkumas tas, kad jie ilgokai verda. Norėdami sutrumpinti jų gaminimo laiką, žmonės ėmė juos trupinti. Taip atsirado skaldyti žirniai.

Skaldyti žirniai - tai džiovintos, išaižytos, ir susmulkintos sėjamųjų žirnių sėklų dalys. Iš esmės, tai tie patys žirniai, tik greičiau pagaminami. Jie puikiai tiks tiek košėms, tiek sriuboms, suteiks sotumo bei paįvairins Jūsų racioną.

Skaldytus žirnius gali valgyti ir tie, kurie baiminasi per didelio kiekio kalorijų. Jų patiekalai tinkami laikantis dietos, kadangi ne tik nėra kaloringi, bet ir turintys daug baltymų, skaidulų ir mikroelementų.

 

Ką gaminti iš skaldytų žirnių?

Daug kam atrodo, kad jie tinkami tik žirnių košei ar sriubai, o juk kombinuojant juos su įvairiomis daržovėmis, galima vos ne kasdien valgyti vis kitokius žirnius!

Jei norite pasigaminti skanų daržovių troškinį su žirniais, svarbu jų nepervirti (skaldyti žirniai verda trumpiau). Išsirinkite norimas daržoves. Tai gali būti morkos, svogūnai, cukinijos, salierai, moliūgai - viskas, kas tinka apkepinimui keptuvėje. Kai daržovės jau bus tinkamai iškepusios, suverskite į jas išvirtus ir nuvarvintus žirnius. Gardinkite mėgstamais prieskoniais.

Maža gudrybė: jei baiminatės, kad po tokio valgio Jums gali pūsti pilvą, į vandenį, kuriame verda žirniai, įmeskite šiek tiek kmynų.