Lukštentos grikių kruopos 800 g
Aprašymas

Neskrudinti (balti) grikiai ir jų nauda

Su šia grikių rūšimi mes susipažinome palyginti visai neseniai, kai tapo populiari žaliavalgystė ir žmonės ėmė labiau domėtis termiškai neapdorotais maisto produktais. Iš tiesų tiek žali grikiai, tiek mums įprastiniai yra tie patys grikiai, tik skiriasi jų gamybos technologija. Kitas jų pavadinimas, kurį galite sutikti, balti grikiai. Taip jie vadinami, nes yra žymiai šviesesni nei skrudinti grikiai.

Beje, žalių grikių vartojimas maistui iš tikrųjų nėra jokia naujovė. Iki šeštojo XX amžiaus dešimtmečio visi žmonės juos pažinojo būtent tokius – termiškai neapdorotus. Skrudinti grikius imta todėl, kad taip jie tampa ilgiau galiojantys ir „sutvirtėja“, gamybos procese patiriami mažesni nuostoliai. Būtent dėl to grikių kaina tapo žemesnė, tačiau ir vertingųjų medžiagų juose liko mažiau.

Jeigu vis dar nesate ragavę neskrudintų grikių, būtinai tą padarykite. BIORINA žali grikiai ne tik skanūs, lengvai virškinami, bet ir atitinka aukštos kokybės reikalavimus. Tai idealus produktas tiems, kurie rūpinasi savo ir savo šeimos sveikata. Juose gausu augalinių baltymų, B grupės vitaminų, folio rūgšties, kalcio, fosforo, jodo, kalio, magnio, oksalo rūgšties, beveik nėra riebalų ir cukraus.

Neskrudinti grikiai ilgam suteiks Jums sotumo jausmą bei aprūpins organizmą visomis reikalingomis medžiagomis. Taip pat padės susinormalizuoti medžiagų apykaitai, sustiprins kraujagyslių sieneles, padės iš organizmo pasišalinti toksinams ir cholesterolio pertekliui.

Žali grikiai gali būti ruošiami taip, kaip Jums įprasta, tiesiog išverdant. Jei norite išsaugoti juose kuo daugiau gerųjų savybių, užpilkite šaltu vandeniu ir palikite per naktį, kad išbrinktų. Ryte perliekite karštu vandeniu ir valgykite kaip košę. Šalia labai tiks daržovių salotos ar vaisiai. Mirkytus grikius galima dėti į žaliuosius kokteilius.

Sudėtis / Energinė vertė
Energinė vertė 100 g 1446 kJ/ 349 kcal
Riebalai 3,1 g
iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių 0,58 g
Angliavandeniai 59,3 g
iš kurių cukrų 0,7 g
Skaidulinės medžiagos 5,9 g
Baltymai 12,6 g
Druska 0,00 g