Grikių miltai be gliuteno
Aprašymas

Grikių miltai be glitimo Jūsų skaniems kepiniams

Grikių miltai parduotuvių lentynose jau anokia naujiena, tačiau daug žmonių vis dar praeina pro juos, nė neatkreipdami dėmesio, ir ieško įprastinių kvietinių, manydami, jog šios įmantrybės ir naujovės skirtos tik užkietėjusiems sveikuoliams. Tiems, kurių virtuvės atsargų spintelėje dar neapsigyveno BIORINA grikių miltai, norime pranešti, kad iš jų galima pasigaminti gardžių patiekalų, kurie garantuotai paneigs vis dar aplinkui klaidžiojantį mitą, jog sveikas maistas dažnai būna neskanus. Grikių miltų receptai nėra nei kažkuo ypatingi, nei sudėtingi. Užteks šiek tiek pasiskaityti, pasidomėti ir jau galėsite gaminti šeimai ir grikių blynus, ir grikių apkepus, ir grikių keksiukus ar net duoną, o svečiai stebėsis Jūsų išmone.

Nemažai žmonių susidomi grikių miltais po to, kai paaiškėja, jog jie ar kas nors iš šeimos narių netoleruoja gliuteno (glitimo). Tokiu atveju dažnai tenka peržiūrėti beveik visą mitybą ir atsisakyti iki šiol įprastų bei mėgstamų patiekalų. Ką gi, šiuo metu tai nebėra tokia didelė bėda, kadangi miltai be gliuteno parduodami beveik visuose didesniuose prekybos centruose, taip pat internetinėse sveiko maisto parduotuvėse. BIORINA grikių miltai yra juose gausu ir įvairių mikroelementų bei vitaminų.

Žinoma, laukti, kol imsite kažko netoleruoti, tikrai neverta. Rūpintis savo sveikata reikia visada. Ne vienas žmogus, sumažinęs gliuteno kiekį savo racione, jums paliudys, kad per ganėtinai neilgą laiką jo savijauta iš „geros“ virto į „puikią“.

 

Ar miltai be gliuteno visada yra brangesni?

Kai kalbame apie sveikatą, didesnė kaina tampa ne tokia jau ir svarbi. Be to, grikių miltai be glitimo patiekalams suteiks visai kitokią vertę, nuo jų jausitės ilgiau sotūs, tačiau neapsunkę. Taigi, miltai be gliuteno už kiek aukštesnę kainą suteiks Jums keleriopai daugiau naudos, nei mažiau kainuojantys kvietiniai.

 

Ką skanaus galima pagaminti iš BIORINA grikių miltų?

Šie miltai malami iš grikių, kuriuos patys auginame, prižiūrime, kuliame bei gabename į vieną moderniausių gamyklų Baltijos šalyse. Taip prižiūrėdami produkto kelią iš lauko praktiškai iki Jūsų lėkštės, galime garantuoti jo aukštą kokybę.

Iš grikių miltų gaminami sveiki BIORINA grikių makaronai, kurių taip pat galime pasiūlyti Jūsų stalui. Šie miltai yra rupesni nei įprasti, tačiau iš jų vis viena galima kepti pyragus, keksus, blynus, duoneles ir net kildinti tešlą bandelėms. Duona su grikių miltais nustebins Jus riešutiniu aromatu bei ypatingai sodriu skoniu. Norite išsivirti kisieliaus? Grikių miltai tinka ir jam. Grikių miltai puikiai pakeis džiūvėsius, kuriuose apvoliojami kai kurie patiekalai.

Jeigu Jums nėra nustatytas gliuteno netoleravimas, grikių miltus galite maišyti su kitokiais. Gliutenas, kad ir koks niekdarys bebūtų, yra toji medžiaga, kuri suriša tešlą ir suteikia kepiniams purią išvaizdą. Taigi, kad Jūsų gaminamas maistas išsaugotų gražią išvaizdą, į grikių miltus reikia dėti surišančių priedų.SIŪLOME PASIGAMINTI:

Riešutiniai grikių sausainiukai


Reikės:

 • 150 g BIORINA grikių miltų;
 • 100 g bet kokių smulkintų riešutų;
 • 1 kiaušinio;
 • 125 g sviesto;
 • 150 g cukraus;
 • 2 šaukštų vandens;
 • 1 šaukštelio kepimo miltelių.

Sviestą ištrinkite su cukrumi ir įmuškite kiaušinį. Sudėkite miltus, kepimo miltelius, susmulkintus riešutus, įpilkite vandens. Gerai išmaišykite. Turi gautis grietinės tirštumo masė. Formuokite sausainius ir dėliokite juos ant riebalais išteptos ar kepimo popieriumi išklotos skardos ir kepkite apie 20 min 180 laipsnių karštumo orkaitėje.

---

Grikių kisielius


Reikės:

 • 3 šaukštų BIORINA grikių miltų;
 • 200 ml šalto vandens;
 • 1l verdančio vandens;
 • 1 šaukšto medaus;
 • 1 cinamono lazdelės.

Miltus suberkite į šaltą vandenį ir gerai išmaišykite. Užvirinkite litrą vandens puode ir, iš lėto maišydami, supilkite šalto vandens ir grikių miltų mišinį. Įdėkite medaus ir cinamono lazdelę bei dar 10 min. maišydami pavirkite ant lėtos ugnies.


Panaršę laisvu laiku internete, pamatysite, kad grikių miltų receptų yra tiek daug, kad kiekvienas gali atsirinkti sau tinkamus. Na, o mes pasirūpinsime, kad šie miltai būtų aukščiausios kokybės. Rinkdamiesi BIORINA gaminius, Jūs renkatės gerą skonį, sveikatą ir energiją.