Grikių blynai

Sveiki blynai? Su BIORINA tikrai taip!

Jeigu manote, kad, nusprendę maitintis sveikiau, turėsite atsisakyti malonumo gardžiuotis blynais, klystate. Išbandykite grikių blynus.

Jei nežinote, kaip juos iškepti – tai ne bėda. Internete gausu patiekalų iš grikių miltų receptų. Tikrai rasite sau tinkamiausią (ir ne tik blynams). Iš grikių miltų galima kepti tiek lietinius, tiek čirvinius, tiek kitokius blynus ir blynelius.

Įvairiais grikių receptais dažniausiai domisi žmonės, pasiryžę numesti svorio, ar tie, kurie dėl įvairių priežasčių (pavyzdžiui, gliuteno netoleravimo) negali vartoti kvietinių miltų, ar šiaip domisi sveikesne mityba.

Ypač sunkiai sveikus „mitybinius“ pokyčius priima vaikai. „Sveika, gausu vitaminų ir mikroelementų“ – tai jiems ne argumentai. Taigi, skanūs grikių miltų blynai gali tapti puikiu kompromisu tarp to, kas skanu, ir to, kas sveika. Jei dar patieksite juos žaismingai, mažieji garantuotai neatsisakys.

Paprastų ir skanių grikių blynų receptas:

Ingredientai

Apie 130 g grikių miltų;

2 labai prinokę bananai;

¾ puodelio pieno (galima augalinio)

1 šaukštas linų sėmenų;

1 šaukštelis kepimo miltelių;

Prieskoniai: cinamonas, vanilė, žiupsnelis druskos (būtinai), imbieras, malti gvazdikėliai.

Gaminimo eiga

1Bananus gerai sutraiškykite šakute, sudėkite kitus ingredientus ir gerai išmaišykite. Kepkite įkaitintoje keptuvėje ant riebalų. Šiuos blynelius labai skanu valgyti su riešutų sviestu, grietine, uogiene, uogomis ar vaisiais.

2Skanių grikių blynelių įmanoma išsikepti nebūtinai tik iš jų miltų. Galite jiems sunaudoti vakar dieną virtos grikių košės likučius. Įmaišykite į ją kiaušinį, prieskonių, šiek tiek miltų (nebūtinai grikinių), norimai konsistencijai pasiekti įpilkite šlakelį pieno ar vandens. Į šią masę tiks ir smulkinta morka bei svogūnas. Blynelius iškepus ant aliejaus bei patiekus su grietine ar kitokiu mėgstamu padažu turėsite skanų ir virškinimo sistemos neapsunkinantį patiekalą visai šeimai.